Media Converter -kortit

Media Converter -kortit

STE-MCM on 10 / 100mbps Ethernet-muunnin, joka tarjoaa 1 portin 10 / 100Base-Fx ja 1 portin 10 / 100Base-Tx. Sen lähetysetäisyys vaihtelee Multimode-kuidusta 500m Single mode -kuituun 120Km.

Keskustele nyt
Tuotetiedot

STE-MCM 10 / 100mbps Media Converter -kortti Kuvaus:

STE-MCM on 10 / 100mbps Ethernet-muunnin, joka tarjoaa 1 Port 10 / 100Base-FX ja 1 portti

10 / 100Mbps Ethernet. Se on media-muunnin, joka muuntaa 10 / 100mbps kuituja 10 / 100mbps: n ethernetiksi.

Se tukee Dual Fiber- tai Single Fiber-, Multimode- tai Single Mode -tilaa. Sen lähetysetäisyys voi olla

Monimuotoinen kuitu 500M Single Mode 120Km.


STE-FMC tukee ST-, SC- tai FC-liittimiä. Se on suunniteltu erityisesti hallittujen ja hallitsemattomien telineiden sovittimien käyttöön. STE-51P: n ja STE-51X-telineiden kiinnikkeitä voidaan sijoittaa 16 STE-MCM -muunnin-korttia.


Ominaisuudet:

> Tarjoa yksi 10 / 100mbps kuituliitäntä ja yksi 10 / 100mbps ethernet -portti

> Täyttää täysin IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3U -standardit

> Automaattinen neuvottelu 10 / 100Mbps nopeudella ja Auto-MDI / MDIX Tx-portille

> Tarjoa FX-portin puolen / täyden kaksipuolisen tiedonsiirtotilan kytkinasetukset

> Laajenna verkon lähetysetäisyyttä MM-kuidusta 500m SM Fiber 120Km

> Tila-merkkivalo

> Kompakti muotoilu, pieni paino, Plug and Play


Tekniset tiedot:


standardi

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet

IEEE802.3u 100BASE-TX / FX Fast-Ethernet

RJ-45-portti

Auto-MDI / MDIX

Fiber Port

Kuitutyyppi

SC / ST / FC

Aallonpituus

780/850/1310/1550

Send-power

MMF: min: -20dBm; max: -10dBm

SMF: min: -20dBm; max: 0dBm

Nettikaapeli

> 10BASE-T:

Luokka 3,4 tai 5 UTP / STP (Max: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 100BASE-TX:

2pairia luokkaan 5 UTP (Max: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 100Base-Fx: 8,3 mikrometriä, 8,7 mikrometriä, 9 mikrometriä ja 10 mikrometriä yksimoodikuitua

ja 50,62,5 ja 100 μm monimuotoisessa kuidussa

Käyttölämpötila

-20 ° C - 70 ° C

Tallenna lämpötila

-40 ° C - 75 ° C

Kosteus

5% - 95% hyytymistä ei ole



Hot Tags: media-muuntimen kortit, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehdas, osta, halpa, irtotavarana, hinnasto, alhainen hinta
Liittyvät tuotteet
Tutkimus