Optinen muunnin Gigabit

Optinen muunnin Gigabit

STE-8401M 10/100 / 1000mbps Ethernet-muunnin, joka tarjoaa 1 Port 100 / 1000Base-FX ja 1 Port 10/100 / 1000Mbps Ethernet. Se on media-muunnin, joka muuntaa 100 / 1000mbps kuituja 10/100 / 1000mbps ethernetiksi. Se...

Keskustele nyt
Tuotetiedot

STE-8401M-tietolehti



15.png



STE-8401M 10 / 100mbps Media Converter Kuvaus:

STE-8401M on 10/100 / 1000mbps Ethernet-muunnin, joka tarjoaa 1 Port 100 / 1000Base-FX ja 1 Port 10/100/1000Mbps Ethernet. Se on media-muunnin, joka muuntaa 100 / 1000mbps kuituja 10/100 / 1000mbps ethernetiksi.

Se tukee Dual Fiber- tai Single Fiber-, Multimode- tai Single Mode -tilaa. Sen lähetysetäisyys voi olla Multimode-kuitu 500M Single Mode 120Km.

STE-8401M tukee ST-, SC- tai FC-liittimiä. Mukautetulla pyynnöllä STE-8401M voidaan suunnitella pienellä DIP-kytkimellä, joka pakottaa media-muuntimen toimimaan puhtaassa 10 mm: n Ethernet-verkossa, 100 mm: n Ethernet-verkossa tai 1000 mm: n Ethernetissä.

Kompakti muotoilu STE-8401M-mediamuunnin paino on erittäin kevyt, mikä auttaa vähentämään lähetysmaksua. Se on tehokas ja kustannustehokas kuitupääte.


Ominaisuudet:

> Tarjoa yksi gigabitin kuituliitäntä ja yksi gigatavun ethernet-portti

> Täyttää täysin IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX, IEEE802.3ab 1000Base-TX, IEEE802.3z 1000Base-FX -standardi

> Tx-portin automaattisen tunnistus puoliksi / täysa duplex-siirtotilaksi

> Automaattinen neuvottelu 10/100 / 1000Mbpa nopeudesta ja Auto-MDI / MDIX Tx-porttiin

> Tarjoa FX-portin puolen / täyden kaksipuolisen tiedonsiirtotilan kytkinasetukset

> Pidennä verkon lähetysetäisyyttä 20 km: stä 120 kilometriin WDM-kuidulla

> Merkkivalo: RX, TX, FX, 1000, POW, 10/100

> Helppokäyttöiset LED-merkkivalot mahdollistavat verkon toiminnan tarkan valvonnan

> Sisäinen tai ulkoinen virtalähde

STE-8401M-tietolehti




erittely:


standardi

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet

IEEE802.3u 100BASE-TX / FX Fast-Ethernet

IEEE802.3z / ab 1000BASE-FX / TX 1000M-Ethernet, IEEE802.3x

RJ-45-portti

Auto-MDI / MDIX

Fiber Port

Kuitutyyppi

SC / ST / FC

Aallonpituus

780/850/1310/1550

Send-power

MMF: min: -20dBm; max: -10dBm

SMF: min: -20dBm; max: 0dBm

Nettikaapeli

> 10BASE-T:

Luokka 3,4 tai 5 UTP / STP (Max: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 100BASE-TX:

2pairia luokkaan 5 UTP (Max: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 1000BASE-TX:

Luokka 5 UTP / STP (enimmäismäärä: 100 m)

> 1000BASE-FX:

MMF: 50 / 125,62,5 / 125,100 / 140μm (enintään 2Km)

SMF: 8,3 / 125,8,7 / 125,9 / 125,10 / 125 / um (20 ~ 120Km)

Mitat (LxSxK)

95x71x26mm (Ulkoinen teho)

160x130x30mm (sisäinen teho)

Tulojännite

DC5V1A (Ulkoinen tehonsyöttö

AC100V-AC240V / 50-60Hz

:

AC100V-AC240V ja DC-48V ovat valinnaisia (sisäinen teho)

Käyttölämpötila

0 ° C ~ 50 ° C

Tallenna lämpötila


-30 ℃ ~ 60 ℃


Kosteus

5% - 95% hyytymistä ei ole



Hot Tags: optinen muunnin gigabit, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehdas, osta, halpa, irtotavarana, hinnasto, alhainen hinta
Liittyvät tuotteet
Tutkimus