Gigabit Optic Converter

Gigabit Optic Converter

STE-8406M on gigatavun media-muunnin, joka tarjoaa 2 gigabitin kuituportteja ja 1 gigabitin ethernet-portin. Se laajentaa gigabit-verkon Multi Mode -kuitua 550m Single Mode -kuidusta 120Km.

Keskustele nyt
Tuotetiedot

STE-8406M Gigabit Media Converter Kuvaus:

STE-8406M on gigabitin media-muunnin, joka on suunniteltu muuttamaan 1000BASE-FX-kuitu 1000Base-T-kuparimedialle tai päinvastoin. Se tarjoaa 2 Gigabit Fibre Ports kuitu-ja Fiber out, yhdessä 1 Gigabitin Copper portti Gigabit TX-yhteys.

Suunniteltu IEEE802.3ab 1000Base-T ja IEEE802.3z 1000Base-FX -standardien mukaisesti, STE-8406M on suunniteltu käytettäväksi Dual- tai Single-, Multimode- tai yksi-mode-kuitukaapeleissa SC- tai ST-tyyppisten liittimien avulla. Yhden kuidun osalta yksi sen Gigabit-kuituportista voi olla 1310nm, kun taas toinen Gigabit-kuituliitäntä voi olla 1550nm ja päinvastoin. Kahden kuidun molemmissa portissa on 1310nm ja 1550nm aallonpituus. Kahden Gigabit Fibre -portin, yhden portin kuitujen ja muiden kuitujen kanssa Gigabit Tx -portti voidaan liittää muihin Gigabit Tx -portteihin liitettyihin liittimiin, esimerkiksi gigabit-kytkin, tietokone, jossa on Gigabit LAN-sovitin, STE-8406M on yleisesti käytössä Gigabit Fibre Chain -ratkaisuissa.


>>> Ominaisuudet:

> Tarjoa kaksi Gigabitin kuituliitintä ja yksi Gigabit Tx -liitin

> Täyttää täysin IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX, IEEE802.3ab 1000Base-TX,

IEEE802.3z 1000Base-FX -standardit

> Gigabit Tx -portin puoliväli- tai täyden kaksipuolisen tiedonsiirtotilan automaattinen tunnistus

> 10/100 / 1000Mbps-nopeuden automaattinen neuvottelu ja Auto-MDI / MDIX Gigabit Tx -porttiin

> Tarjoa Gigabit Fiber -portin puolen / täyden kaksipuolisen tiedonsiirtotilan kytkinasetukset

> Pidennä verkon lähetysetäisyyttä 20 km: sta 120 km: iin

> Merkkivalo: RX, TX, FX, 1000, POW, 10/100 / 1000mbps

> Helppokäyttöiset LED-merkkivalot mahdollistavat verkon toiminnan tarkan valvonnan

> Sisäinen tai ulkoinen virtalähde


Tekniset tiedot:


standardi

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet

IEEE802.3u 100BASE-TX / FX Fast-Ethernet

IEEE802.3z / ab 1000BASE-FX / TX 1000M-Ethernet, IEEE802.3x

RJ-45-portti

Auto-MDI / MDIX

Fiber Port

Kuitutyyppi

SC / ST / FC

Aallonpituus

780/850/1310/1550

Send-power

MMF: min: -20dBm; max: -10dBm

SMF: min: -20dBm; max: 0dBm

Nettikaapeli

> 10BASE-T:

Luokka 3,4 tai 5 UTP / STP (Max: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 100BASE-TX:

2pairia luokkaan 5 UTP (Max: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Max: 100m)

> 1000BASE-TX:

Luokka 5 UTP / STP (enimmäismäärä: 100 m)

> 1000BASE-FX:

MMF: 50 / 125,62,5 / 125,100 / 140μm (enintään 2Km)

SMF: 8,3 / 125,8,7 / 125,9 / 125,10 / 125 / um (20 ~ 120Km)

Mitat (LxSxK)

95x71x26mm (Ulkoinen teho)

160x130x30mm (sisäinen teho)

Tulojännite

DC5V1A (Ulkoinen tehonsyöttö:

AC100V-AC240V / 50-60HZ)

AC100V-AC240V ja DC-48V ovat valinnaisia (sisäinen teho)

Käyttölämpötila

0 ° C ~ 50 ° C

Tallenna lämpötila

-30 ℃ ~ 60 ℃

Kosteus

5% - 95% hyytymistä ei ole


Hot Tags: gigabit optinen muunnin, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehdas, osta, halpa, irtotavarana, hinnasto, alhainen hinta
Liittyvät tuotteet
Tutkimus