OLT GPON 8

OLT GPON 8

SGT8000A on ITU-T G.984.x -pohjainen GPON OLT. Se tarjoaa 8 GPON: n myötävirtaportteja, jotka tukevat 1024 tilaajaa GPON ONT: tä 1: 128-jakosuhde. Sen nousevan siirtotien portit tukevat 8 * GE-portteja tai valinnaisesti 2 * 10G SFP + -portteja. SGT8000A on IPv6-valmis, se tukee kehittyneitä Layer 2-7-kytkentäominaisuuksia, jotka mahdollistavat sen soveltamisen monimutkaisimmissa FTTx-verkoissa

Keskustele nyt
Tuotetiedot

00.png

SGT8000A 8 portti GPON OLT:

SGT8000A on ITU-T G.984.x -pohjainen GPON OLT. Se tarjoaa 8 GPON: n myötävirtaportteja, jotka tukevat 1024 tilaajaa GPON ONT: tä 1: 128-jakosuhde. Sen nousevan siirtotien portit tukevat 4 * GE-portteja ja 2 * 10G SFP + -portteja. SGT8000A on IPv6 valmis,

Se tukee kehittyneitä Layer 2-7-kytkentäominaisuuksia, jotka mahdollistavat sen soveltamisen monimutkaisimmissa FTTx-verkoissa.


Päähenkilöt

ITU-T G.984.x -standardi, joka on yhteensopiva Chiman ja suosituimpiin GPON ONT -tuotteisiin. Tarjoaa 8 * GPON SC -portteja, tukee 1024 tilaaja-ONT: tä 1: 128: n jakamisnopeudella. Tarjoaa 4 * Gigabit SFP / Tx -kombo ylössuuntaiset portit ja 2 * 10G SFP + uplink-portit.

Dual AC tai Dual DC tai 1AC + 1DC Redundant Power supply

Kattavat GPON DBA-ominaisuudet, kaistanleveyden dynaaminen osoittaminen

IPv4 ja IPv6 valmiina, soveltuvat sekä IPv4- että IPv6-pohjaisiin verkkoihin IEEE802.1Q VLAN, QinQ, VLAN-käännös, GVRP, erittäin sovellettavissa HFC-verkkoihin Enhanced L2-7 Switching -toiminnot, tuki STP, RSTP, MSTP, QOS, ACL, jne.

IGMP Snooping ja Proxy IPv4: lle, MLD Snooping ja proxy IPv6-ryhmälähetys EAPS- ja GERP-silmukkasuojaukselle, toipumassa alle 50 ms

Anti-ARP-huijaus / tulvat, IP Source Guard, Port Isolation jne., Mikä parantaa suojaustasoja. 384 T-conts, tuki 5 T-cont-pohjaisen kaistanleveyden määrittämistyypit

4096 Portin tunnukset GPON MAC: n kohdalla sekä ylävirtaan että alaspäin suuntautuvasti Tuki OMCI, Telnet, sFlow, NMS-hallinta

Tekniset parametrit

GPON-parametrit

ITU-T G.984.x GPON-standardi, 1310nm ylävirtaan ja 1490nm tuotantoketjun loppupään tuki G.984.1, G.984.2, G.984.3, G.984.4, G.988 GPON & OMCI-protokollat

TR-101-yhteensopiva ratkaisu GPON OLT -sovelluksiin

1: 128 jakosuhde, tuki enintään 1024 tilaajaa GPON ONTs 384 T-conts, tuki 5 T-cont-kaistanleveyden osoittamismallit Maks. Lähetysetäisyys: 20Km

FEC (Forward Error Correction) ylävirtaan ja alempaan suuntaan SN tai SN + Salasanamenettelyt ONT-tunnistimelle ja todennukselle

T-cont-kaistanleveys, staattinen kaistanleveys ja dynaaminen kaistanleveyden jakaminen 4096-portti-ID: t GPON MAC: ää kohti ylävirran ja alavirran suunnissa. 1024 kohdennettua tunnistetta Gpon MAC: tä kohden ylävirtaan

Kuitu Kaapeli: G.652 Yhden tilan optinen kuitukaapeli Enhanced GPON debug and diagnostic functions.

Tuki NSR / SR dynaaminen kaistanleveyden jakaminen (DBA), 1Kbit / s Support Forward Error Correction (FEC)

128-bittinen kolmiulotteinen salauksen salaus sekä ylävirtaan että loppupäähän Oikeudellisen tilaajan ONT, laiton tilaajan ONT-raportti

ONT Firmware-päivitys: massiivinen päivitys, ajastettu päivitys, reaaliaikainen päivitys Voimansiirron lähetys ja vastaanotto PON-portilla

Tuki Dying Gasp

Laitteiston parametrit

Malli nro. SGT8000A

Tarjoaa 8 * GPON-loppupään satamia

Tarjoaa 4 * GE SFP / Tx -yhteensopivaa ylävirtaporttia. Tarjoaa 2 * 10G SFP + ylävirtaportteja

Redundantti kaksi AC, kaksi DC- tai 1AC + 1DC-virtalähdettä:

AC: Tulo 100 ~ 240 V, 47 ~ 63 Hz; DC: Syöttö -36V ~ -75V;

Vaihtokyky: 102 Gbps

IPv4- ja IPv6-kytkennät: 75.88Mpps Virrankulutus: ≤85W

Tuotteen mittaus: 440mm × 44mm × 380mm Tuotteen paino: ≤5kgs

Live-ledit kaikkiin rajapintoihin

Layer 2 -kytkentäominaisuudet

 

 

Layer 2 -ominaisuudet

  MAC

MAC Black Hole

Portti MAC-rajoitus

 

  VLAN

IEEE802.1Q VLAN, 1-4096 VLAN-tunnukset

Port-pohjainen / MAC-pohjainen / IP-aliverkkoihin perustuva VLAN-portti QinQ ja selektiivinen QinQ (StackVLAN) VLAN-swap ja VLAN-huomautus ja VLAN-käännös GVRP Generic VLAN-rekisteröinti

Perustuu ONU-palveluvirtaan VLAN lisätä, poistaa, korvaa

 

Spanning Tree

IEEE 802.1D Spanning Tree -protokolla (STP)

IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree -protokolla (RSTP)

IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol -esimerkit (MSTP)

portti

Kaksisuuntainen kaistanleveyden hallinta

Static link aggregation ja LACP (Link Aggregation Control Protocol) Portin peilaus ja liikenteen peilaus

 

 

 

 

Layer 2 -ominaisuudet

 

ACL

  Standardi ja laajennettu ACL-aikaväli ACL

Pakettisuodatin tarjoaa lähdeluettelon / kohde-MAC-osoitteen, lähde / kohde-IP-osoitteen, portin, protokollan, VLAN: n, VLAN-alueen, MAC-osoitealueen tai virheellisen kehyksen perusteella perustuvan suodatuksen. Järjestelmä tukee samanaikaisesti enintään 50 palveluliikennettä

Tuki paketti suodatetaan L2 ~ L7 jopa syvälle 80 tavua IP-paketin pää

   

QoS

  Portin paketin lähetys- / vastaanotto-nopeuden rajapinta tai itsensä määrittelemä virtaus ja tarjota yleinen virtausnäyttäjä ja kaksinopeuksinen kolmivärimonitori itse määrittämässä virtauksessa

Ensisijainen huomautus portille tai itse määritellylle virtaukselle ja tarjota 802.1P, DSCP-prioriteetti ja Huomautus

CAR (Committed Access Rate) , liikenteenmuodostus- ja virtaustiedot Pakettipeili ja rajapinnan uudelleenohjaus ja itse määritelty virtaus

Superjonoajastin perustuu porttiin ja itse määriteltyyn virtaukseen. Jokainen portti / virta tukee SP: n, WRR: n ja SP + WRR: n 8 ensisijaista jonoa ja aikataulua. Ruuhkien välttämiseksi mekanismi, kuten Tail-Drop ja WRED

 

    IPv4 ja IPv6 Multicast

IGMPv1 / v2 / v3 IGMPv1 / v2 / v3 Snooping-IGMP-suodatin

MVR ja cross VLAN multicast kopio IGMP Fast leave

IGMP Proxy

PIM-SM / PIM-DM / PIM-SSM

PIM-SMv6 , PIM-DMv6 , PIM-SSMv6

MLDv2 / MLDv2 Snooping

  MPLS

  MPLS LDP

Turvallisuusominaisuudet


 

Sataman turvallisuus

  Kaksisuuntainen kaistanleveyden hallinta

Staattisen linkin yhdistäminen ja LACP (Link Aggregation Control Protocol)

Portin peilaus ja liikenteen peilaus






 

Anti-ARP--huijaus



Anti-ARP-tulvat



IP Source Guard luo IP + VLAN + MAC + Porttien sitominen


Käyttäjän turvallisuus

Porttien eristäminen



MAC-osoite sitoo portin ja portin MAC-osoitteen suodatukseen



IEEE 802.1x- ja AAA / Radius-todennusta



TACACS + autentifikaatio



dhcp hyökkäyshyökkäys tulva hyökkäys automaattinen tukahduttaminen



ONU-eristyskontrolli

Turvallisuusominaisuudet


  Anti-DOS-hyökkäys (kuten ARP , Synflood, Smurf, ICMP-hyökkäys), ARP-



mato ja Msblaster mato hyökkäys


OLT Security

SSHv2 Secure Shell



SNMP v3: n salattu hallinta



Turvallisuus IP-kirjautumisen Telnetin kautta



Käyttäjien hierarkkinen hallinta ja salasanasuojaus



  Käyttäjäpohjainen MAC- ja ARP-liikennetarkastus



Rajoita ARP-liikenne kullekin käyttäjälle ja uloskäynneille, joilla on epänormaali ARP-liikenne



Dynamic ARP table-based binding



Tukee IP + VLAN + MAC + Porttien sitomista


Verkkoturvallisuus

L2-L7 ACL -virtaussuodatusmekanismi 80 tavun päästä



käyttäjän määrittelemä paketti



Porttipohjainen yleislähetys / monilähetyksen estäminen ja automaattinen sammutusriskiportti



URPF estää IP-osoitteen väärennös ja hyökkäys



DHCP Option82 ja PPPoE + lataavat käyttäjän fyysisen sijainnin



OSPF: n , RIPv2: n ja MD5: n kryptografian todennus


IP-reittiominaisuudet

  IPv4

ARP-välityspalvelin

DHCP-rele

DHCP-palvelin

Staattinen reitti

IP-reittiominaisuudet

IPV6
ICMPv6

ICMPv6-uudelleenohjaus DHCPv6

ACLv6

Konfiguroitu tunneli 6to4 tunneli

IPv6- ja IPv4-tunnelit


Luotettavuusominaisuudet

Luotettavuusominaisuudet Loop Protection

EAPS ja GERP (palautumisaika <50>

Loopback-tunnistus

Linkin suojaus

FlexLink (palautumisaika <50>

RSTP / MSTP (recovery-aika <1s) lacp="" (takaisinoton="" aika=""><10 ms)="">

OLT Protection

VRRP-isännän varmuuskopio

Kaksinkertainen vikasietoinen varmuuskopio isäntäohjelmasta ja asetustiedostoista 1 + 1 teho varmuuskopio


Huolto-ominaisuudet

 

 

  ylläpito

 

    Verkon ylläpito

 

Reaaliaikainen porttivirtaus, käyttöaste, pakettitilasto CLI: n kautta, Telnet

RFC3176 sFlow-virtausanalyysi, tuki protokollan tai IP-osoitteen perusteella virtausseuranta ja tilastot

LLDP Link Layer Discovery -protokolla Ethernet OAM

Data log ja RFC 3164 Syslog Tuki Ping ja Traceroute

  Laitteen hallinta

  Konsoli, Cli, Telnet ja Web Management G.988 OMCI: n hallintaprotokolla

SNMP V1 / V2 / V3, RMON 1/2/3/9 Ryhmät MIB



NTP-verkkoaika

NMS-verkonhallintajärjestelmä

Erittelytaulukko

 

Standardit

IEEE802.1, IEEE802.1P, IEEE802.1D, IEEE802.1w, IEEE802.1s, ITU-T G.984.1, IEEE 802.1, IEEE802.1, IEEE802.1, IEEE802.1, ITU-T G.984.2, ITU-T G.984.3,

ITU-T G.984.4 , ITU-T G.988, RFC3164, RFC3176

GPON-portit


8 * GPON SC -portit

Uplink-portit

4 * Gigabit SFP ja 2 * 10G SFP + -portit

 

Redundant Power Supplies

Dual DC, Dual AC tai 1 * AC + 1 * DC: AC: Tulo 100 ~ 240V, 47 ~ 63Hz;

DC: Syöttö -36V ~ -75V;

Vaihtokyky

Vaihtokyky: 102 Gbps

IPv4: n ja IPv6: n vaihtovirta: 75.88Mpps

Tehon kulutus

≤85W

 

Ethernet kaapeli

10Base-Tx: UTP-luokka 3, 4,5, 100m 100Base-Tx: UTP-luokka 5, jopa 100 m

1000Base-Tx: UTP-luokka 5, 5E, 6, jopa 100m

Kuitukaapeli

8,3 μm , 8,7 μm , 9 μm ja 10 μm yksittäistilan kuitukaapelia

Mittaus ja paino

440mm x 44mm x 380mm

Tuotteen paino: ≤5kgs

 

Lämpötila ja kosteus


Lämpötila

Kosteus

Työskentely

0 - 50 ° C

10% - 90%

Valmiustila

-40 - 70 ° C

5% - 90% RH

tilaus Informaatio

Malli nro.

Tuotteen Kuvaus

SGT8000A

SGT8000A GPON OLT, jossa 8 * GPON-portit, 8 * 1GE SFP / Tx-yhdistelmäliitäntäportit

SGTP01PWR100AC

SGT8000A AC-virtalähdemoduuli, 100W, 110-220V AC

SFP-GPON-T20

GPON SFP -lähetin, 1310Tx / 1490Rx, SC / UPC, 20Km, luokka B +

SGTU-10G-2-SFP +

SGT8000A Uplink Switching Board, 2 * 10G SFP + -paikat

Hot Tags: OLT GPON 8, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehdas, osta, halpa, irtotavarana, hinnasto, alhainen hinta
Liittyvät tuotteet
Tutkimus