GPON OLT 8

GPON OLT 8

SGT8000B tarjoaa 8 * downlink GPON-portin, 8 * GE-yhdistelmäportin tai 2 * 10G SFP + -portin. Korkeus on vain 1U, mikä helpottaa asennusta ja säästää tilaa. SGT8000B sopii lähettämään kolme videovalvontaverkkoa, yrityksen lähiverkkoa, esineiden internetiä jne

Keskustele nyt
Tuotetiedot

99.png

SGT8000B 8 portti GPON OLT:

SGT8000B on korkean tiheyden 1U pizza-laatikko, se hyväksyy kehittyneen teknologian ja ASIC-sirun. SGT8000B on täysin ITU-T: n mukainen

G.984.x -standardit, voidaan yhdistää erilaisten valmistajien kanssa eri tyyppeihin. Se voi täyttää pitkän matkan valokuituvaatimukset sen erinomaisen hallinta-, ylläpito- ja valvontatehokkuuden, runsaiden palveluominaisuuksien ja joustavien verkkotilojen vuoksi. SGT8000B tukee CLI: n ja SNMP: n verkonhallintaa, jolla on hyvä käyttöliittymä, helppokäyttöinen.

SGT8000B tarjoaa korkeimman GPON-porttitiheyden 1U-laatikossa teollisuudessa, jossa on 8 GPON-porttia, 2 * 10GE tai 8 * GE-uplink-porttia. Yhden GPON-portin voi hallita 128 ONT: tä, yksi laite pystyy hallitsemaan jopa 1024 ONT: tä. Laite on helppo asentaa ja ottaa käyttöön ja minimoida operaattoreiden investoinnit, se soveltuu parhaiten palveluntarjoajan käyttöön GPON-pohjaisen FTTH-verkon käyttöön.


Päähenkilöt

GPON ITU-T G.984.x -standardi, joka on yhteensopiva Chiman ja suosituimpien GPON ONT -laitteiden kanssa

Tarjoaa 8 * GPON SC -porttia, korkean jakajanopeus, jokainen PON-portti tukee jopa 128 ONT: tä ja 1K T-CONT tarjoaa 2 * 10GE tai 8 * GE-uplink-portteja

Dual 1AC + 1DC Redundant Power supply

Kattavat GPON-DBA-ominaisuudet, kaistanleveyden IPv4 DHCP -relektiovaihtoehtojen dynaaminen osoittaminen 82 ja 60, IPv6-DHCP-releasetukset 37 ja 18

IEEE802.1Q VLAN, QinQ, VLAN-käännös, GVRP, erittäin sovellettavissa HFC-verkkoihin Tuki L2-l7 ACL -virtaussuodatusmekanismille, tuki STP, RSTP, MSTP, QOS, ACL jne.

Standardi OMCI-hallintatoiminto

ONU eräohjelmiston päivitys

Useiden ONU-todennusmekanismien tuki: SN, Salasana, SN plus Salasana, Loid, Loid Password

Tekniset parametrit


GPON-parametrit

ITU-T G.984.x GPON-standardi, 1310nm ylävirtaan ja 1490nm tuotantoketjun loppupään tuki G.984.1, G.984.2, G.984.3, G.984.4, G.988 GPON & OMCI-protokollat

TR-101-yhteensopiva ratkaisu GPON OLT -sovelluksiin

1: 128 Splitting Ratio, tuki max 1024 tilaaja GPON ONT Max lähetysetäisyys: 20Km

SN, Salasana, SN plus Salasana, Loid, LoidPassword menetelmät ONT-tunnisteelle ja todentamiselle

T-cont-kaistanleveys, staattinen kaistanleveys ja dynaaminen kaistanleveyden jakaminen 1024-portti-ID: t GPON MAC: ää kohti ylävirtaan ja alempaan suuntaan. 512 myönnetyt tunnukset Gpon MAC: n kohdalla ylävirtaan

Kuitu Kaapeli: G.652 Yhden tilan optinen kuitukaapeli Enhanced GPON debug and diagnostic functions.

Tuki NSR / SR dynaaminen kaistanleveyden jakaminen (DBA), 1Kbit / s Support Forward Error Correction (FEC)

128-bittinen kolminkertainen salauksen salaus sekä ylävirtaan että alaspäin Oikeuden tilaajan ONT tarkistus, laittoman tilaajan ONT-raportti ONT Firmware-päivitys: massiivinen päivitys

Lähetys ja vastaanoton optisen tehon tunnistus PON-portilla Tuki Dying Gasp

Laitteiston parametrit

Malli nro. SGT8000B

Tarjoaa 8 * GPON-loppupään satamiin Tarjoaa 2 * 10GE tai 8 * GE ylävirran portteja

Redundantti kaksi AC, kaksi DC- tai 1AC + 1DC-virtalähdettä:

AC: Tulo 100 ~ 240V, 47 ~ 63Hz DC: Syöttö -38V ~ -72V;

Vaihtokyky: 40 Gbps Virrankulutus:

Tyypillinen: 48W; Enimmäismäärä: 72W

Tuotteen mittaus: 440mm × 340mm × 44mm Tuotteen paino: ≤7kgs

Live-ledit kaikkiin rajapintoihin

Fyysiset merkit




parametrit

Kuvaus

Vaihtokyky

40Gbps

PON-liitäntä

8 porttia GPON

Uplink-liitäntä

2 porttia 10GE tai 8 porttia GE

 

Virtalähde

1 plus 1 AC: Tulo 100 ~ 240V , 47 ~ 63Hz

1 plus 1 DC: Syöttö -38V ~ -72V

Tehon kulutus

Tyypillinen: 48W; Enimmäismäärä: 72W

Mitat (mm) (W * D * H)

440mm * 340mm * 44mm

 

 

 

ympäristö

Käyttölämpötila: -5 ° C ~ 55 ° C Varastointilämpötila: -40 ° C - 70 ° C

Suhteellinen kosteus: 10% ~ 90%, ei kondensointia



Tekniset ominaisuudet






ominaisuudet

Kuvaus

 

 

 

 

 

PON Ominaisuudet

ITU-T G.984.x -standardin mukainen

Jokaisen PON-portin tuki on korkeintaan 128 ONU ja 1K T-CONT. Tuki viidelle T-CONT-kaistanleveyden profiilille

Useiden ONU-todennusmekanismien tuki: SN, salasana, SN plus salasana, Loid, LoidPassword. Tuki DBA: lle (dynaaminen kaistanleveyden jakaminen)

Tuki vaihtelevalle ja loogiselle etäisyydelle

Tuki ylävirran ja loppupään FEC: n käyttöönotosta / käytöstä poistamisesta AES-salauksen tuki


 

VLAN

Tuki 4K VLAN-merkinnöille

Tuki QinQ: lle sataman tai palveluvirran perusteella

VLAN-tuen lisääminen, poistaminen, kääntäminen ja läpinäkyvyys ONU-palveluvirran perusteella


 

Spanning Tree

Tuki IEEE 802.1D Spanning Tree -protokollalle (STP)

Tuki IEEE 802.1w: n Rapid Spanning Tree -protokollalle (RSTP)


 

portti

Kaksisuuntaisen kaistanleveyden valvonnan tuki

Tuki staattisen linkkiyhdistelmän ja dynaamisen LACP: n (Link Aggregation Control Protocol) tuki Porttien peilaus ja liikenteen peilaus

 

Ethernet-ominaisuudet

 

 

 

multicast

Staattinen multicast IGMPv1 / v2 / v3

IGMP Snooping / Proxy MLD Snooping / välityspalvelin

Tuki multicastille eri VLAN-verkossa


 

 

 

QoS

Tuki portin tai itse määrittämän palveluvirran perusteella

Tuki ensisijaisille huomautuksille, jotka perustuvat satamaan tai itse määriteltyyn palveluvirtaukseen ja jotka tarjoavat 802.1P, DSCP-prioriteetin ja Huomautus

Tuki QoS-ajastukselle portin ja itse määrittämän palveluvirran perusteella , 8 prioriteettionojen tuki , aikataulutussalgoritmi on SP, WRR tai SP plus WRR.

Tuki ruuhkien välttämiseksi mekanismi

 

 

 

 

 

 

 

Turvallisuusominaisuudet

 

 

 

Käyttäjän turvallisuus

Tuki anti-ARP-spoofing Tuki anti-ARP-tulvat

Tuki portin eristykselle ja ONU-eristysohjaukselle Tuki IP-, MAC-, VLAN- ja porttiliitännän välillä Tuki IPv4 DHCP -releleille 82 ja 60

Tuki IPv6 DHCP -releille 37 ja 18

 

Laitteen suojaus

Tuki anti-DoS-hyökkäyksille

Hierarkkisen hallinnan ja salasanasuojauksen tuki

 

Verkkoturvallisuus

Porttipohjaisen yleislähetyksen / monilähetyksen estämisen tuki

Tuki L2-L7 ACL -virtaussuodatusmekanismille 80 tavua käyttäjän määrittelemän paketin päästä

verkko

johto

CLI (komentoriviliitäntä)

NMS (Network Management System) SNMP-liitännän kautta


tilaus Informaatio




Malli nro.

Tuotteen Kuvaus

SGT8000B

SGT8000B GPON OLT, jossa 8 * GPON-portit, 2 * 10GE tai 8 * GE-yläsuuntaiset portit

SFP-GPON-T20

GPON SFP -lähetin, 1310Tx / 1490Rx, SC / UPC, 20Km, luokka B +

SGTU-10G-2-SFP +

SGT8016B Uplink Switching Board, 2 * 10G SFP + -paikat


Hot Tags: GPON OLT 8, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehtaat, osta, halpa, irtotavarana, hinnasto, edullinen
Liittyvät tuotteet
Tutkimus