EPON OLT 8

EPON OLT 8

CHIMA 8 Port GEPON OLT, tuki 1:64 kuituosuhde, voi liittää jopa 512 etäisyydellä.

Keskustele nyt
Tuotetiedot

SNA8800T 8 Port Gepon OLT Järjestelmä Kuvaus:

SNA880T on GEPON OLT -järjestelmä, joka perustuu IEEE802.3ah Gigabit EPON -standardiin. Siinä on 8 GEPON-porttia, jotka voivat kytkeä jopa 512 GEPON ONU: ta 1:64-kuidun jakosuhteeseen. Se on Telecom Grade GEPON OLT -järjestelmä, joka on suunniteltu Triple Play Gepon -verkkoja käyttäville ISP-käyttäjille tarjoamaan tilaajille korkealaatuisia Internet Data-, Voice- ja IPTV-palveluja (kuten IPTV, VoIP ja Data Transmission).


Tärkeimmät edut:

Tuki IPv4: lle ja IPv6: lle, joka soveltuu sekä IPv4- että IPv6-pohjaisiin verkkoihin

Tuki SLA (Service Level Assignment) ja DBA (Dynamic Bandwidth Assignment), mikä parantaa QOS: ia.

Tuki päävirta ja varmuuskopioteho toimivat 1 + 1-tilassa, mikä varmistaa verkon vakaan vakauden.

Tuki 1:64 Fiber Ratio 20Km: n lähetysetäisyydellä, voi liittää jopa 512 etäyhteyttä.

Mukana 8 Gigabit Fiber / Ethernet-uplink-porttia, joka takaa suuren kaistanleveyden tuen jokaiselle Gepon-portille.

Tuki IEEE802.1Q VLAN, QinQ, VLAN käännös, parantaa erittäin sovellettavia VLAN eri ympäristöissä.

Tuki STP-, RSTP- ja MSTP-puitteisiin, jotka soveltuvat erilaisiin verkkoympäristöihin.

Tuki Anti-ARP huijaus / tulvat, IP Source Guard, sataman eristäminen, jne., Parantaa tietoturvaa.

Tuki IPv4 ja IPv6 Multicast, tuki IGMP V1, V2 ja MLD V1, V2

Support EAS ja EARP-pohjainen Loop-tunnistus, voi palauttaa linkin 50 ms: iin

Tuki LACP-pohjaiselle linkkisuojalle, voi palauttaa linkin 10 ms: iin.

Tukitaso 2/3 koko linjan nopeutta GE- ja Gepon-portteille, varmistaen, ettei pakettihäviöitä tapahdu.


Gepon-parametrit:

Tuki IEEE802.3ah Gigabit Epon -standardille,

Tuki 20 km: n lähetysetäisyydelle yksittäiskuidusta

Tuki 8 Gepon alavirtausporttia, tuki 1:64 kuitujen jako-suhde, voi liittää jopa 512 ONU: ta

Tuetaan salattua Triple Churning -lähetystä ja jatkokäyttämistä

Tuki China Telecom Standard CTC 2.0, 2.1, 3.0

Tuki DBA-dynaamiselle kaistanleveyden määrittämiselle,

Support ONU automaattinen tunnistus ja laittomien ONU-rekisteröintien ilmoittaminen

Tuki automaattisen tarkastuksen vastaanotetulle optiselle kuituteholle.

Tuki 1,25 Gbps GEPON-lähetys, Gepon SC: n aaltojen pituus: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

Tuki CATV EPON-sovelluksen päälle, CATV aallonpituus 1550 nm: ssä.

Keskimääräinen optinen lähetysteho Gepon SC -portille: + 2dbm - + 7dbm

Gepon SC -portin optinen vastaanottotuntuma: -30dBm

Optinen optinen kuitusuhde: 1:64 20 km lähetysetäisyydellä

Tuki Standard OAM ja laajennettavissa OAM-hallintaominaisuudet

Tuetaan yksiköiden päivittämistä erissä etäisyydellä.


Laitteiston ominaisuudet:

Täysin yhteensopiva IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standardin kanssa

Tuki 8 GEPON SC -porttia, 1,25 Gbps siirtonopeus.

Tuki 8 * Gigabit SFP uplink-liitännät + 8 * 10/100 / 1000Base-Tx -yhteys

Tuki GEPON SFP -lähetinvastaanottimien Hot Swap -palveluun

Tuki EAPS-pikalukituksen suojaamiseksi ja GEPON Optical Path -suojaus.

MAC-osoitetaulukko: 16K

VLAN-taulukko: 1-4094

Virtalähde: Päävirta + Varmistus Virtalähde

AC-virtalähde: AC: 90 ~ 264V, 50 / 60Hz

DC: -36 ~ -72V

SNA8800T 8-porttinen OLT-alustan korkeus: 1U


  Laitteiston tiedot:

Malli nro.

SNA8800T 8 portti GEPON OLT

Laitteisto

Laitteiston kapasiteetti

Laitteistandardit

IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah -standardi

GEPON-satamat

8 GEPON SC -porttia

Uplink-portit

8 Gigabit SFP tai 8 10/100 / 1000Base-Tx -yhteysporttia

Laitteisto Liablity

Tuki VRRP-isännän varmuuskopio
Tuki Kaksinkertainen vikasietoinen varmuuskopio isäntäohjelmasta ja asetustiedostoista
Tuki PON-kortti / tuuletin hot-swappable
Tuki 1 + 1 pääohjauspaneelin kuuma varmuuskopio
Tuki 1 + 1 -virran varmuuskopio

Vaihtokyky

32Gbps

MAC-osoitteen taulukko

16K

VLAN-taulukko

1-4094

Hot Swap

  • Tuki Hot Swapin GEPON SFP -lähetinvastaanottimelle

Virtalähde

  • Redundantti virransyöttö: 110-240V AC, 50 / 60Hz

  • Tuki valinnainen DC-virtalähde

  • Virrankulutus: <>

Gepon-merkkejä

  • Tuki IEEE802.3ah Gigabit Epon -standardille,

  • Tuki 20 km: n lähetysetäisyydelle yksittäiskuidusta

  • Tuki 8 Gepon alavirtausporttia, tuki 1:64 kuitujen jako-suhde, voi liittää jopa 512 ONU: ta

  • Tuetaan salattua Triple Churning -lähetystä ja jatkokäyttämistä

  • Tuki China Telecom Standard CTC 2.0, 2.1, 3.0

  • Tuki DBA-dynaamiselle kaistanleveyden määrittämiselle,

  • Support ONU automaattinen tunnistus ja laittomien ONU-rekisteröintien ilmoittaminen

  • Tuki automaattisen tarkastuksen vastaanotetulle optiselle kuituteholle.

  • Tuki 1,25 Gbps GEPON-lähetys, Gepon SC: n aaltojen pituus: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

  • Tuki CATV EPON-sovelluksen päälle, CATV aallonpituus 1550 nm: ssä.

  • Keskimääräinen optinen lähetysteho Gepon SC -portille: + 2dbm - + 7dbm

  • Gepon SC -portin optinen vastaanottotuntuma: -30dBm

  • Optinen optinen kuitusuhde: 1:64 20 km lähetysetäisyydellä

  • Tuki Standard OAM ja laajennettavissa OAM-hallintaominaisuudet

  • Tuetaan yksiköiden päivittämistä erissä etäisyydellä.

Ohjelmiston tekniset tiedot:


Layer 2 -ominaisuudet

protokollat

IEEE802.1Q, IEEE802.1P, IEEE802.3X, IEEE802.3ad, IEEE802.1D, IEEE802.1W, IEEE802.1S, IPv4, IPv6

VLAN

Tuki 1-4094 VLAN-merkinnälle
Tuki Port-pohjainen / MAC-pohjainen / IP-aliverkko-pohjainen VLAN
Tuki Port-pohjainen QinQ ja valikoiva QinQ (Vlan pinoaminen)
Tuki VLAN-swap / VLAN-huomautus / VLAN-käännös
Suorita GVRP dynaaminen VLAN-rekisteröinti
Tuetaan VLAN: n lisäämistä, poistamista ja korvaamista ONU-palveluvirran perusteella.

QoS

Tuki Rate-limitti jokaisen portin paketin lähettämiseksi / vastaanottamiseksi tai käyttäjän määrittämän virtauksen. Tarjoaa yleisen virtauksen valvonnan ja käyttäjän määrittämän virtauksen valvonnan
Tuki Priorisoidut huomautukset porttiin tai käyttäjän määriteltyyn virtaukseen.
Tarjoaa IEEE802.1P, DSCP-prioriteetti ja Huomautus
Tuki CAR (Committed Access Rate), liikenteen muokkaus ja virtaustiedot
Tuki Pakettien peilaus ja uudelleenohjaus käyttöliittymän tai käyttäjän määrittämästä virtauksesta
Tuki superjonoajastimelle, joka perustuu porttiin ja käyttäjän määrittämään virtaukseen. Jokainen portti / Flow tukee 8 priorisoidun jonoa ja SP: n, WRR: n ja SF + WRR: n järjestystä.
Tarjoaa ylikuormituksen estämismekanismi, tukee takakansi ja WRED

Spanning Tree

Tuki IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol (STP)
Tuki IEEE 802.1w nopea spanning puu Protocol (RSTP)
Tuki IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol -esimerkkeihin (MSTP)
Tuki Remote ONU Loop Hälytyksen tunnistaminen

MAC

Tuki MAC Black Hole
Tukiportin MAC-rajoitus
Tarjoaa 16 000 MAC-osoitetta

multicast

IGMP V1, V2, V3, IGMP Snooping,

Käyttöoikeuslista

Tuki vakio ja laajennettava ACL
Tukea ACL aikataulussa
Tuki-pakettisuodatin, lähdekoodin MAC-suodatin, lähde / kohde IP -suodatin, porttisuodatin, protokollasuodatin, VLAN-suodatin, VLAN-alueen suodin, MAC-osoitteen alue suodatin,
Tukee enintään 50 samanaikaista palveluliikennetunnistusta
Tuetaan L2 ~ L7: n pakettien suodatusta 80 tavua IP-paketin päästä

portti

Tuki porttiin perustuva kaksisuuntainen kaistanleveyden hallinta
Staattisen linkin yhdistäminen ja LACP (Link Aggregation Control Protocol)
Tuki Portin peilaus ja liikenteen peilaus

Käyttäjän turvallisuus

Tuki Anti-ARP-huijaus
Tuki Anti-ARP-tulvat
Tuki IP Source Guard luo IP + VLAN + MAC + Portti sitova
Tuki porttien eristämiseen
Tuki MAC-osoite sitoudui sataman ja portin MAC-osoitteiden suodatukseen
Tuki IEEE 802.1x- ja AAA / Radius-todennuksille

OLT Security

Tuki Anti-DOS-hyökkäys (kuten ARP, Synflood, Smurf, ICMP-hyökkäys), ARP
havaitseminen, mato ja Msblaster-mato-hyökkäys
Tuki SSHv2 Secure Shell
Tuki SNMP v3: lle salattu hallinta
Tuki Turvallisuus IP-kirjautumiseen Telnetin kautta
Tukee käyttäjien hierarkkista hallintaa ja salasanasuojausta

Verkkoturvallisuus

Tuki käyttäjän MAC- ja ARP-liikennetarkastuksille
Tuki Rajoita ARP-liikenne käyttäjää kohden ja kick-out-käyttäjä lähettää ARP-liikennettä
Tuki Dynamic ARP table binding
Tuki IP / VLAN / MAC / Port-sitomiselle
Tuki L2-L7 ACL -virtaussuodatusmekanismille
Tuki Port-lähetys / monilähetyksen estäminen ja automaattisen sammutuksen riskialtis portti
Tuki URPF estää IP-osoite väärennöksiltä ja hyökkäyksiltä
Tuki DHCP-vaihtoehdolle 82 ja PPPoE + (osoittamalla käyttäjän fyysinen sijainti)
Tuki OSPF: n, RIPv2: n, BGPv4-pakettien ja MD5: n selkeään todentamiseen
kryptografisen todentamisen

IPv6 Multicast

Tuki IPv6 SA / DA luokitukselle
Tuki MLDv2 / MLDv2 Snooping
Tuki PIM-SMv6, PIM-DMv6, PIM-SSMv6

IPv4 Multicast

Tuki IGMPv1 / v2 / v3, IGMPv1 / v2 / v3 Snooping, IGMP-suodatin
Tuki MVR ja monilähetys kopio eri VLAN
Tuki IGMP Fast leave, IGMP Proxy
Tuki PIM-SM / PIM-DM / PIM-SSM,

Loop Detect

Tuki EAPS: lle ja GERP: lle (recovery-time <>
Tuki Loopback-tunnistus

Linkin suojaus

Tuki FlexLink (recovery-aika <>
Tuki RSTP / MSTP (takaisinperintä-aika <>
Tuki LACP (palautumisaika <10>
Tuki BFD: lle

Järjestelmän luotettavuus

Luotettavuuden varmistaminen VRRP: n (Virtual Router Redundancy Protocol)

johto

sFlow

Tuki RFC3176 sFlow

Telnet

Tuki CLI-komennoille Telnet-hallintaa varten

SNMP

Tuki SNMP V1, V2, V3

NMS

Tuki SNMP-pohjaiselle NMS-hallinnalle

RMON

Tuki RMON-ryhmälle 1, 2, 3, 9

MIB

Tuki yksityiselle ja julkiselle MIB: lle

Työympäristö

Kosteus

Työskentely: 10% ~ 90% ei-kondensoituva / valmiustila: 5% - 95% ei-kondensoitunut

Työlämpötila

Työskentely: 0 ℃ 65 ℃ / Valmiustila: -20 ℃ - 70 ℃




Hot Tags: EPON OLT 8, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehtaat, osta, halpa, irtotavarana, hinnasto, alhainen hinta
Liittyvät tuotteet
Tutkimus