7 + 1-portit Web-älykytkimet

7 + 1-portit Web-älykytkimet

STE-317-X3XM on hallittu valokuitukytkin, joka tarjoaa 1 10 / 100Base-FX -kuitua ja 7 porttista 10 / 100Base-Tx ethernet -porttia. Se tukee WEB-hallintaominaisuuksia, kuten sataman kaistanleveyden hallinta, porttipohjainen VLAN, QOS jne.

Keskustele nyt
Tuotetiedot

kuvaus

STE-317-X3XM on 10 / 100mbps kuitu plus kuparikytkimet, mukana tulee websmart ja SNMP

hallintaominaisuudet .. Tarjoaa 1 10 / 100mbps kuitulähtö, yhdessä 7 10 / 100bps kupari-portti,

STE-317-X3XM-optiikkakytkin laajentaa verkkoasi jopa 80 kilometriä. Se voi olla hyvä vaihtoehto FTTH-, FTTO- ja FTTD-ratkaisuille.

STE-317-X3XM tukee web & snmp-hallintaa, joka mahdollistaa kytkimen helpon pääsyn ja hallinnan. Tuki Telnet, Käyttäjät voivat hallita kytkin etänä. Kun verkon kuormitus on liian raskas, käyttäjät voivat säätää verkkavirran IEEE 802.3X-paketeilla.


>>> IEEE 802.1P -prioriteetin tarjoava STE-317-X3XM tarjoaa kolme prioriteettitilaa.

First-in-first Service: kytkin lähettää ensin vastaanotetun datapaketin ensin.

All-High-Before-Low: kytkin lähettää ensisijaisesti ensisijaisen datapaketin.

Paino-Round-Robin: kytkin lähettää datapaketin jonon painon mukaan, lähetä korkealle

ensisijaisen datapaketin ja alhaisen tärkeysjärjestyksen mukaiset tiedot vuorotellen. Alhaisen prioriteetin mukaista tietopakettia ei voi viivästyä tai hylätä tällä tavoin.


>>> Palvelun luokan tarjoaminen (COS):

Luokan palvelukonfiguraation ja prioriteetinhallinnan ansiosta STE-317-X3XM toteuttaa Qos-toiminnon. Se tukee datapakettien "korkeaa ja matalaa prioriteettia, kolme prioriteettitilaa. Jos jonkin portin Port Base on valittu ja korkein prioriteetti on käytössä, kaikki datapaketti siirtyy tähän porttiin kartoitetaan ensisijaiseksi.

Jos valitaan VLAN-tunniste, kytkin katkaisee 3-numeroisen prioriteetin merkinnän Vlan-Tag -datapaketissa automaattisesti, jos merkki on tärkeä prioriteetti, se kartoittaa korkean prioriteetin. Jos IP TOS / DS on valittu, kytkin heikentyy 8-merkkinen merkki IPV6 / IPV4-tietopaketissa automaattisesti, jos tämä merkki on tärkeä prioriteetti, se kartoitetaan ensisijaiseksi.


>>> VLAN Multi to One

Tämä toiminto pitää satamia kohde-VLAN: na, muut portit voivat lisätä tämän kohde-VLAN-portin VLAN-ryhmään. Mutta kun tämä toiminto on aktiivinen, VLAN-ryhmän alkuperäiset asetukset voidaan korvata tai tyhjentää.


>>> Broadcast Storm Control

Broadcast Storm Max -arvo tarkoittaa Broadcast Storm Limited Value -arvoa, esimerkiksi Broadcast-myrsky

paketit, jotka vastaanotetaan 100Mbps 10 ms: n ajan 127 (tai ennalta asetetun maksimiarvon) kautta, havaitsee Broadcast Stormin. Se käynnistää Broadcast Storm Control -toiminnon ja luopuu tarpeettomista lähetysmyrskypaketeista


>>> Porttisuoritus:

Useamman kuin yhden portin samanaikainen seuranta tukee sataman valvonnan vastaanottoa, sataman seurantaa lähettävien ja satelliittitietojen vastaanottoa ja lähettämistä sekä valvontaa eri VLAN-verkkojen kautta


>>> Portin kaistanleveyden hallinta:

Portti kaistanleveyden säätimellä voit hallita kunkin portin lähetysnopeutta, myös ylävirtaan ja

alavirtaan ja lopettaa tietyn portin käyttäjä käyttämästä liikaa kaistanleveyttä. Ja muiden satamien käyttäjällä on vakaampi kaistanleveys. Tätä toimintoa voidaan käyttää verkkokahvilassa tai laajakaistayhteydessä älykkääseen asuinalueeseen.


>>> Trunk:

Trunkia kutsutaan yleensä porttikokoelmaksi, jota käytetään lähinnä kuumapurkaukseen, vikasietoiseen uplink-putkistoon kytkinten välillä. Jokaiselle portille voidaan asettaa kaksi tai neljä porttia, satunnaista rajaa voidaan käyttää vain runkorakenteessa riippumatta siitä, käytetäänkö porttia runkorakenteessa vai ei.


>>> STE-317-X3XM Pääominaisuudet:

> 1 portti 100Base-FX + 7 portti 10 / 100Base-TxHalf / Full duplex kytkinportit

> 2048 MAC-osoitetaulukko (4-suuntainen hajautus)

> Kaksi jonoa QOS: lle (1: 2 tai 1: 4 tai 1: 8 tai 1:16)

> Porttipohjainen, 802.1p ja IP TOS-prioriteetti

> Tallentaa ja siirtää arkkitehtuuria ja suorittaa edelleenlähetyksen ja suodatuksen estävällä täyden langan nopeudella

> Vanhenemistoiminto ja 802.3x virtauksenohjaus täydelle dupleksille ja vastapuhdistusfunktiota puolen dupleksille

> Paketin pituus jopa 1522 tavua

> Ruuhkaisen virtauksen säätö (HOL)

> IEEE 802.1Q Port-pohjainen VLAN ja säädettävä VLAN, joka tukee jopa 32 VLAN-ryhmää

> Broadcast myrsky suodatin

> Porttisuoritus

> Telnetin kauko-ohjaus

> Web-hallinta

> SNMP: n hallinta

> Määritä Half / Full Duplex, automaattinen neuvottelu ja dataviestintä web-käyttöliittymän kautta.


Verkkoprotokollat:

> IEEE802.3u 100Base-FX optinen Ethernet

> IEEE802.3ah 100Base-BX10

> IEEE802.3x-virtauksen ohjaus

> IEEE802.1p-prioriteetti

> IEEE802.1q VLAN

> TCP / IP, DHCP


Optiset liitäntämahdollisuudet

> Single-mode-kuitu, kaksi aallonpituutta, SC / PC-liitin, käyttöetäisyys 20/40 km

> Kaksinkertaiset yksimuotoiset kuidut, yksi aallonpituus, SC / PC-liitin, käyttöetäisyys 20/40/60/80 km

> Dual monimuotoiset kuidut, yksi aallonpituus, SC / PC-liitin, käyttöetäisyys 2 km


erittely:


protokolla

CSMA / CD

Standardit

IEEE 802.3, IEEE 802.3U, IEEE 802.3X, IEEE 802.1P, IEEE 802.1Q

Siirtoaste:

10/100 Mbps

Porttien lukumäärä

7 Portti 10 / 100Base-Tx + 1 Portti 10 / 100Base-Fx

Fyysinen liitin

Tx: RJ45 FX: SC, ST, FC

Aaltopituus:

Multimode Fiber: 850nm, 1310nm, Yksimaalikuitu: 1310nm, 1550nm

Tiedonsiirtonopeus

10Mbps: 14880pps, 100Mbps: 148800pps

Vaihtotila

Tallenna ja eteenpäin

Virtauksen säätötila

IEEE 802.3x koko duplex -virtauksen ohjaus ja vastapaineen virtauksen säätö

LED-merkkivalo

LED-tilan Link, aktiviteetti, Täysi / puoli dupleksi, nopeus ja virrankytkentä diagnostiikkatoiminnolla

Kaapelituet

10Base-T: 3, 4 tai Cat 5 suojattu / suojaamaton kierretty pari, enintään 100 metriä,

100Base-TX: Cat 5 suojattu / suojaamaton kierretty pari, 100 metriä max.

100Base-Fx: 8,3 mikrometriä, 8,7 mikrometriä, 9 mikronia ja 10 mikrometriä yksimoodisessa kuidussa ja 50, 62,5 ja 100 mikrometriä monimuotoisessa kuidussa

Kuitukaapelit

Single Mode / Multi Mode -kuitukaapeli

vakaus:

0,2 mw / ℃

Tehon kulutus

~ 5W

Virtalähde

AC: 220V tai DC: -48V, 50 ~ 60Hz


Lämpötilan kosteus


Lämpötila

Kosteus

Operaatio

-20 ° C - 70 ° C

10% - 90%

varastointi

-40 ° C - 75 ° C

5 - 95% RH

>>> OEM-käyttöehdot:

Vähimmäismäärä: 20 kpl

Toimitusaika: 29 päivää maksun vastaanottamisen jälkeen

Maksuehdot: 30-50% talletus T / T etukäteen, saldo maksetaan ennen lähetystä

Takuu: Kaksi vuotta, korvaukset toimitetaan yhdessä toimituksen uudelleenjärjestyksen kanssa

Toimitusehdot: FOB, CNF, CIF


Hot Tags: 7 + 1 portit web-älykytkimet, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehdas, osta, halpa, irtotavarana, hinnasto, alhainen hinta
Liittyvät tuotteet
Tutkimus