Layer 3 Gigabit Optic Switch 12 -porttia

Layer 3 Gigabit Optic Switch 12 -porttia

STCS4012S on 3 gigabitin kuitu Ethernet-kytkin, joka tarjoaa 12 gigabitin SFP-paikkaa sekä 2 gigabit Ethernet-uplinkit. Se on älykäs monikerroksinen suojakytkin, joka on suunniteltu erityisesti korkean tietoturvan gigabit-verkko-sovelluksiin.

Keskustele nyt
Tuotetiedot

STCS4012S 12-porttinen SFP-taso 3 Gigabitin reitittimen kuvaus Kuvaus:

STCS4012S on kerros 3 puhdas gigabitin kytkin, joka tarjoaa 12 gigabitin SFP-paikkaa sekä 2 gigabitin Tx-uplinkit.

STCS4012S-älykäs monikerroskytkin on uuden sukupolven kytkin suurille tietoturvaratkaisuille. Suuri kapasiteetti ja tehokas kytkentä takaavat myös kehittyneen tietoturvan. Se on

premium-vaihtoehto pienen tai keskikokoisen MAN: n konvergenssikerroksen kulunvalvontaan tai yrityskäyttäjien pääsykytkimeen.


Kehittynyt suojaus:

Tukee kattavia ACL-pääsynvalvontakäytäntöjä, mukaan lukien: käyttäjän MAC-osoitteisiin perustuva ACL, TCP / UDP-pohjainen ACL, TCP-porttinumeroon perustuva ACL, UDP-portin numero ja aikapohjainen ACL;

Voi tunnistaa oikeudelliset palvelupäätteet rajoitetulla VLAN-IP-MAC: llä; tukee käyttäjän pääsynvalvontaprotokollaa 802.1x, tarjoaa tehokkaamman käyttäjän porttivalvontaa kuin perinteinen menetelmä; Sataman MAC-osoitteen rajoitustoiminto voi ohjata isäntänumeroa, joka käyttää määritettyä porttia;

Tukee PVLAN-verkkoa, joka tarjoaa 802.1Q VLAN: n rajallisen porttisegraation, takaa korkean turvallisuuden ylläpitämisen

operaatio; Patentoitu CPU-suojaustekniikka tarkistaa ja suodattaa CPU: lle lähetetyt tiedot välttääksesi haitallisen hyökkäyksen; Useita todennuksia protokollille kuten RIP, OSPF jne. (Tavallinen tekstin todentaminen, MD5-todennus), jotta varmistetaan reitittimen ja verkkotopologian hallittavuus.


Joustava QOS

STCS4012S-suojaus älykäs monikerroskytkin tukee älykästä QoS: ää ja täyttää korkean palvelun

ääni-, video- ja muiden reaaliaikaisten multimediapalvelujen kysynnän laatu seuraavilla tekniikoilla:

Prioriteetti, joka perustuu IEEE802.1P-merkittyihin tietoihin ja viisivaiheen virtauksen luokitteluun;

Tukee virtausperustaista monikerroksista CoS- ja ToS-järjestelmää vastaamaan reaaliaikaisen multimediapalvelun, kuten videokonferenssin, tarpeisiin;

Itse määritellyt monikerroksiset virran luokittelusäännöt, joissa on 1024 virtaussääntöä, jotka on tuettu yhdellä laitteella;

8 satamaa tuettua ensisijaista jonoa, ruuhkautumisen estäminen ja virtauksenmuokkaus;


Joustava QOS

STCS4012S-suojaus älykäs monikerroskytkin tukee älykästä QoS: ää ja täyttää korkean palvelun

ääni-, video- ja muiden reaaliaikaisten multimediapalvelujen kysynnän laatu seuraavilla tekniikoilla:

Prioriteetti, joka perustuu IEEE802.1P-merkittyihin tietoihin ja viisivaiheen virtauksen luokitteluun;

Tukee siirrettävää monikerroksista CoS- ja ToS-järjestelmää vastaamaan reaaliaikaisen multimediapalvelun kysyntään

kuten videokonferenssi;

Itse määritellyt monikerroksiset virran luokittelusäännöt, joissa on 1024 virtaussääntöä, jotka on tuettu yhdellä laitteella;

8 satamaa tuettua ensisijaista jonoa, ruuhkautumisen estäminen ja virtauksenmuokkaus;


Kattava reititysprotokollan tuki

STCS4012S-turvallisuus älykäs monikerroskytkin tukee runsaasti reititystekniikkaa, joka kattaa

melkein kaikki nykyiset reititekniikat.

Tukee unicast-reititysprotokollia: RIP V1, RIP V2, OSPF, BGP, staattinen reititys;

Tukee multicast-reititysprotokollia: IGMP, PIM-SM;

Tukee redundanssivarmistusprotokollaa: VRRP.


Kätevä huolto ja hallinta

Tukee NM-menetelmiä, kuten SNMP, CLI, RMON, TELNET, WEB; Tukee BOOTP, TFTP ja FTP nopeaan ohjelmistopäivitykseen.


Tekniset tiedot:


Malli

STCS4012S

järjestelmä

Porttinumero

12 porttia Gigabit SFP -liitäntää

Vaihtokyky

24G

Pakettilähetyskyky

17.8Mpps

Tehon kulutus

<>

Perus suorituskyky

MAC-osoitteen taulukko

16K

Reititystaulukon merkinnät

4K

Puskuri kapasiteetti

Jaettu 32M

Edelleenlähetystila

Store-and-forward

Verkko ja virtauksen hallinta

PVLAN

Joo

VLAN

802.1Q 4k

QoS

8 ensisijaista jonoa satamaan; virtauksen muotoiluun ja runsaisiin aikataulutusmenetelmiin

Jonoiden lähettämismenetelmät

WRR, SP, WRR + SP

Port Convergence

FE, GE-sataman lähentyminen; enintään 32 ryhmää, joissa on 8 porttia ryhmää kohden

Reititysprotokollat

unicast

Staattinen reititys, RIP V1 / V2, OSPF V2,

multicast

IGMP, PIM-SM,

Politiikan reititys

Joo

QoS-reititys

Joo

Reititysliittymien määrä

512

Turvallisuusominaisuus

802.1X

Joo

PORTAALI

Joo

STP

Joo

ACL

1K

MAC-osoitteen rajoitus

Joo

Lähetä Strom-estäminen

Joo

CPU-suojaus

Joo

Hallintaominaisuudet

SNMP

SNMP V1 / V2c / V3

RMON

1, 2, 3, 9

HTTP

Joo

CLI

Joo

Mitat (L * W * H)

443mm x 360mm x 44.5mm

Työympäristö

0 ~ 40 ℃ 10 ~ 90% ei-kondensoituvasta

Paino

<>


Tilaus Informaatio:





Malli

Kuvaus

teho

STCS4012S

12 (1000 M Base-SFP-liitännät)

AC 220V

SP-GTX (SFP)

GE-TX SFP -moduuli-GE-100 metriä -RJ45-3.3V


SP-GSX (SFP)

SFP optinen moduuli-GE-multimode-850nm-550meter-LC-optinen liitin-3.3v

SP-GLX (SFP)

SFP-optinen moduuli-GE-yksittäistila-1310nm-10 kilometrin-LC-optinen liitin-3.3v



Hot Tags: kerros 3 gigabitin optinen kytkin 12 porttia, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehtaat, osta, halpa, irtotavarana, hinnasto, alhainen hinta
Liittyvät tuotteet
Tutkimus